Wygrana na początek rundy

mecz Chemik - Hutnik

W pierwszym meczu rundy wiosennej Chemik Police pokonał Hutnika Szczecin 2:1.

Mecz był atrakcyjnym widowiskiem, a goście ze Szczecina pokazali się z dobrej strony, mimo że zajmują ostatnie miejsce w tabeli.

Policzanie dominowali przez całą pierwszą połowę i stworzyli sobie kilka okazji do zdobycia gola. Jednego nawet strzelili, jednak z pozycji spalonej i sędzia go nie uznał.

Po przerwie niespodziewanie na prowadzenie wyszli goście. Bramkę w 50 minucie meczu zdobył Radosław Marcyniuk.

Chemik potrzebował 9 minut na doprowadzenie do wyrównania. Po rzucie rożnym bramkę strzałem głową zdobył Adam Wiejkuć.

W 73 minucie zrobiło sie 2:1. Tym razem na listę strzelców wpisał się Nikita Vovchenko, który z ostrego kąta strzałem pod poprzeczkę pokonał bramkarza gości.

W następnej kolejce żółto-zieloni zmierzą się na własnym boisku z Pogonią Połczyn-Zdrój.

Chemik: Szybka – Klimkowicz, Wiejkuć, Andrzejewski, Szewczykowski, Ziółkowski, Ława, Jóźwiak (82′ Kowalczyk), Midzio (89′ Białek), Kapelusz (88′ Protasenko), Vovchenko (75′ Krystek)

• 0:1 – 50 min. Przemysław Marcyniuk
  • 1:1 – 59 min. Adam Wiejkuć
  • 2:1 – 73 min. Nikita Vovchenko